Göğüs sıkılaştırma ve toparlama

5/09/2010


Benim sizlere sorum göğüs sıkılaştırma ve toparlama hakkında olacak. Sık sık kilo alıp verdiğim için göğüslerim deforme oldular.

Araştırdığım kadarıyla duşta soğuk su tutmak, fındık yağıyla masaj yapmak toparlıyormuş biraz da olsa. Spor hocama sordum yapabileceğim bir şey var mı toparlayabilmek için diye. Bana söylediği şu oldu; hiçbir şey toparlamaz, sporla etkin bir değişiklik görmezsin sadece ameliyatla düzelir. Bir de sizlere sorayım dedim.

Emzirenler veya benim gibi kilo alıp vermeden göğüsleri deforme olmuş kişiler ne önerirsiniz toparlamak için?

Ayşe

You Might Also Like

4 comments

 1. Buna benim de çok ihtiyacım var bilenler söylerlerse birşeyler çok makbule geçer gerçekten de :)

  YanıtlaSil
 2. sanirim kimse gogus problemi yasamiyor :)

  YanıtlaSil
 3. Kollarınızı göğüs hizasında ileriye uzatıp, dirseklerinizi kırıp, avuç içlerinizi birbirine değdirin.İki elinizlede uvuç içlerinizi birbirine doğru itin yani basınç verin. Göğüslerin yukarıya doğru inip kalktığını göreceksiniz. Bu hareketi bir çok sabah egzersizinde göğüsleri toparlayıp dikleştirmek için veriyorlar, belki bir işe yarar, kasteddiğiniz bu ise;)

  YanıtlaSil
 4. dirsekler doksan derece bükülmüşken kollar iki yana açık halter kaldırıyormuş havada duruyor. elleri yumruk yapıyorsun. yumruklarını ve dirseklerini ortada birleştirip sonra kollarını ayırarak geriye doğru gerebildiğin kadar gidiyorsun. sonra tekrar kollarını önde birleştiriyorsun... sürekli tekrarlayarak kollarına açma kapama hareketi yaptırıyorsun.

  iğne'nin anlattığı elleri birleştirme hareketi + anlattığım açma kapama hareketi kesinlikle işe yarıyor. sonuçları bir iki hafta içinde hissetmeye başlarsın. bir ay kadar sonra gözle görülür değişiklik olur.

  duşta soğuk su kısa süreli de olsa etki eder. bir de nemlendirici hatta sıkılaştırıcı bir kremle cildini takviye edersen tam olur. direkt yağ sürme bence, cildi sarkıttığı söyleniyor.

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...